Konserwacja podłóg drewnianych.
Zadbaj o podłogę dębową
Nadchodzi ta pora roku, że dbamy bardziej o siebie, o swoje zdrowie i kondycję. Tak samo warto zadbać o wymarzoną podłogę drewnianą. Chociaż są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe, zależy nam na ich jak najdłuższym użytkowaniu i wyglądzie. Tak jak chronimy się od deszczu i jesiennej słoty, z taką samą dbałością zaopiekujmy się podłogą.
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.
Zapobieganie
Wystarczy trochę deszczu, a już nasze buty są ubłocone. Na pierwszej linii frontu dbania o podłogę dębową jest więc wycieraczka. Warto położyć przed wejściem taką, która pozwoli nam skutecznie pozbyć się resztek kamieni, piasku czy zimowej soli. Te mogą zarysować podłogę. Od razu do łazienki zanośmy mokry parasol, a resztki deszczu skapujące z płaszcza czy kurtki jak najszybciej wytrzyjmy. To taka pierwsza i podstawowa higiena. Pamiętajmy też o krzesłach i stołach, dobrze też je podkleić filcowymi podkładkami. Często właśnie w jadalni podłoga jest najbardziej poprzecierana. Również zwróćmy uwagę na krzesła biurowe tu warto zastosować matę pod plastikowe kółka.
Zdrowa podłoga
Jesienią również przyjmujemy więcej witamin. To taka nasza tarcza ochronna. W przypadku podłogi drewnianej taką tarczę utworzą odpowiednie preparaty do mycia. Dostępne w naszej ofercie podłogi dębowe wykańczane są olejem UV, lakierem UV, olejem oksydacyjnym. W zależności od tego, jaką podłogę mamy, dobierzmy do niej odpowiedni preparat do mycia. Prawidłowa konserwacja pozwala zachować wszystkie właściwości drewna i zabezpieczyć je przed wniknięciem w jego strukturę grzybów, pleśni i insektów. Przede wszystkim pozwoli zabezpiecza ją przed wodą i wilgocią, które mogłyby uszkodzić strukturę drewna i spowodować wypaczenie powierzchni podłogi.
Podłoga olejowana wymaga dokładnego i regularnego odkurzania i mycia. Należy ją czyścić preparatami dostosowanymi do rodzaju powierzchni. Stosowanie niewłaściwych substancji może nie tylko spowodować zmatowienie powierzchni, ale także jej trwałe uszkodzenie lub zabarwienie. Nie należy nakładać na nią środków z dodatkiem gliceryny. Warto natomiast stosować oparte na woskach i polimerach. Należy pamiętać, że podłogi drewniane nie mogą być myte mokrym, a jedynie wilgotnym mopem z mikrofibry. Cząsteczki wody mogą wniknąć w mikro szczeliny i spowodować deformację powierzchni oraz odchodzenie lakierów.