ZASADY PIELĘGNACJI TKANIN

kolory tkanin

 1. Tkaninę obiciową należy utrzymywać w czystości. Aby zabezpieczyć przed zabrudzeniem, mebel należy odkurzać przy pomocy odkurzacza ze specjalną końcówką lub ręcznie przy użyciu miękkiej szmatki.
 2. Płyny należy odsączyć z powierzchni tkaniny za pomocą dobrze absorbującego materiału, bawełnianą szmatką lub papierowym ręcznikiem bez wywierania specjalnego nacisku i pocierania. Pozostały płyn wytrzeć czystą i suchą szmatką wywierając lekki nacisk.
 3. Jeśli płyn pozostawia plamę należy wytrzeć ją za pomocą namydlonej bawełnianej szmatki starając się nie rozprzestrzeniać plamy. Należy przekładać namydloną ściereczkę na drugą stronę po każdorazowym kontakcie z tkaniną, aby nie roznieść i wetrzeć plamy. Następnie mydło należy wypłukać wodą.
 4. Suche zabrudzenia (błoto, popiół, pył, kosmetyki, itp.) należy odkurzyć z tkaniny przed wniknięciem substancji do wnętrza tkaniny. W przypadku pozostałości należy delikatnie zebrać nieczystości wilgotną szmatką. Jeśli plama pozostała, należy wycierać ją okrężnymi ruchami za pomocą namydlonej bawełnianej szmatki.
 5. W przypadku innych plam należy namoczyć bawełnianą szmatkę i namydlić mydłem hipoalergicznym. Następnie wycierać plamy z lekkim naciskiem tak, aby nie roznieść plamy. Ruchy powinny być delikatne i okrężne.
 6. Rozlaną ciecz należy wyczyścić od razu wycierając od zewnątrz plamy do środka bez zbytniego tarcia.Po zakończeniu czyszczenia należy wytrzeć obszar dookoła plamy wilgotną szmatką, aby utrzymać taki sam poziom nawilżenia.
 7. Suszenie należy wykonywać ruchami okrężnymi za pomocą suszarki do włosów ustawionej na niski poziom ciepła.
 8. Do czyszczenia produktu należy używać mydła hipoalergicznego. Nie zaleca się stosowania płynu do naczyń, mydła w płynie, rozpuszczalników o odczynie zasadowym i na bazie ropy naftowej oraz detergentów stosowanych w gospodarstwie domowym, tj. wybielacze itp.
 9. W celu wysuszenia nigdy nie należy używać żelazka.
 10. Nie należy używać środków do czyszczenia dywanów.
 11. Regularne czyszczenie i konserwacja tkanin obiciowych zapobiega powstawaniu zabrudzeń oraz znacznie przedłuża ich żywotność.
 12. Wszystkie produkty przeznaczone do czyszczenia i konserwacji tkanin obiciowych należy najpierw sprawdzić na niewidoczny miejscu. Środki stosujemy zawsze na powierzchniach, nanosząc je od szwu do szwu. Nie należy trzeć zaplamionych powierzchni, gdyż można w ten sposób uszkodzić materiał. W przypadku plam, które wniknęły w powierzchnię, najlepiej zasięgnąć porady eksperta. Nie należy próbować usuwać plam rozpuszczalnikami (wybielaczami, terpentyną, benzyną itd.). W ten sposób plamy mogą się powiększyć i utrwalić.

 

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE CZYSZCZENIA TKANIN:

 • Plamę starajmy się czyścić natychmiast jeżeli nie jest możliwe. Należy rozpylić trochę wody z mydłem i delikatnie zetrzeć przy użyciu miękkiej ściereczki.
 • W celu usunięcia pozostałości mydła na tkaninie należy ją skrapiać wodą i odsączyć do momentu całkowitego usunięcia mydła.
 • Ręcznika papierowego używać wyłącznie do celów odsączania przykładając, a nie wycierania.
 • Do czyszczenia zalecane są ściereczki z mikrofibry.
 • Na powierzchniach pionowych wodę należy rozpylać, nie należy jej polewać.
 • Podczas czyszczenia należy zawsze używać czystej części ręcznika papierowego lub ściereczki z mikrofibry.
 • W przypadku prania tkanin, najpierw należy wyczyścić tkaninę jak opisano powyżej, a następnie wyprać w temperaturze 30C ręcznie lub mechanicznie z opcją ‚‚pranie delikatne’’.
 • W razie konieczności użyć gąbki, nie szczotki. Płukać tkaninę do momentu całkowitego usunięcia mydła. Suszyć na płasko.
 • Długi czas pozostawienia plamy na tkaninie lub nieodpowiednie metody czyszczenia mogą mieć niekorzystny wpływ na właściwości czyszczenia.
 • Nie zaleca się używania suszarki bębnowej do całkowitego wysuszenia tkaniny. Po nałożeniu pokrowca na mebel, w celu przywrócenia pierwotnego wyglądu tkaniny, należy ją przetrzeć przy użyciu czystej, miękkiej ściereczki z mikrofibry.
 • Poza szarym mydłem nie używać innych środków czystości.
 • Podczas czyszczenia nie wywierać dużego nacisku na tkaninę.
 • Nie używać ostrych narzędzi czyszczących takich jak np. szczotki

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl