Ponadczasowa podłoga w jodełkę

Podłogi z naszej oferty mają tę zaletę, że można układać je na wiele sposobów. Jeśli chcemy pomieszczenie wizualnie wydłużyć lub poszerzyć, warto zdecydować się na najbardziej klasyczny układ. Wówczas w zależności od punktu odniesienia (okna, ściany), naszą podłogę kładziemy prostopadle lub równolegle. Sposób drugi — kwadrat. To dobre rozwiązanie, gdy mamy pomieszczenie proporcjonalne albo duże. Jest i trzeci sposób. Jodełka. Dla wielu wspomnienie dzieciństwa lub młodości. Obecnie — nowoczesna odsłona klasyki pięknie komponująca się we wnętrzach klasycznych jak i nowoczesnych. Układ w jodełkę cieszy sie obecnie dużą popularnością. To doskonały sposób by odmienić wnętrze i dodać mu ponadczasowej elegancji.

Ponadczasowa jodełka

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Nowoczesna jodełka

Dziś inna jest również jodełka. Bo tak jak zmieniła się jakość podłóg, tak też ułożenie w jodełkę różni się od tego sprzed kilkudziesięciu lat. To już nie krótkie klepki, a długie i klasyczne deski. Nawiązują do francuskich wnętrz pałacowych z XVI wieku. Naszą jodełkę możemy ułożyć na kilka sposobów. 

W jodełce klasycznej, zwana również angielską, stosujemy deski o jednakowych wymiarach, układając je w taki sposób, by bok jednej klepki łączył się z dłuższym bokiem drugiej klepki pod kątem prostym. 

W jodełce francuskiej deskę przycinamy pod kątem 45 stopni i układamy tak by wierzchołki łączyły się w kształt strzały, choinki.

Trzecim sposobem ułożenia jodełki jest jodełka węgierska. Styl układania desek jest bardzo podobny do jodełki francuskiej, różni się jednak od niej kątem przycięcia klepek, który wynosi 60 stopni. Szerszy kąt układania deski sprawia, że małe i ciasne wnętrza wizualnie staną się bardziej przestronne, a tak ułożona podłoga prezentuje się niezwykle elegancko.

Wielkość oraz kolor deski wpływa na ostateczny efekt dlatego oferujemy deski o długości od 500 do nawet 1100 mm (a także inne wymiary na zamówienie) wykończone lakierem lub olejem.

Ponadczasowa jodełka

Ponadczasowa jodełka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl